GRATIS COACHING TIL NYE LEDERE

Kære medlem

Det ligger os meget på sinde, at vores medlemmer trives i deres job. Derfor er du også velkommen til at kontakte os, hvis du har jobmæssige spørgsmål, udfordringer eller blot har brug for en snak. Intet er for småt. Vi vil hellere, at du ringer en gang for meget end for lidt
Som faglige organisation er det vores opgave at stå til rådighed for dig, når du har brug for sparring, rådgivning eller vejledning i forhold til overenskomstmæssige i spørgsmål.Vi er bevidste om, at som ny leder er det ikke altid de overenskomstmæssige spørgsmål, der fylder mest. Det kan ofte være udfordringer eller problemstillinger, som relaterer sig til det nye lederjob. Hvordan tackler jeg personalet? Hvordan får jeg skabt forandringer?  Eller hvordan kan jeg arbejde med min rolle/position som leder?Som ny leder har man ofte ikke så mange kolleger at vende lederlivets udfordringer med. Derfor har vi som noget nyt valgt at tilbyde gratis coaching til vores nye ledere. Går du med en udfordring, som du ikke ved, hvordan du skal tackle, eller hvem du skal drøfte den med, så kunne et par coachingsamtaler, måske være noget for dig.Læs mere på vores hjemmeside.

De bedste hilsner

Frie Skolers Ledere